Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

Made in PolandZnajdź sklep
/
Wybierz język:
Wybierz walutę:

Tagart Team

MARCIN MOŻDŻONEK

Wielokrotnie utytułowany w kraju jak i na arenie międzynarodowej siatkarz reprezentacji Polski. Zdobywca wielu medali, 242-krotny reprezentant Polski, wieloletni kapitan zespołu narodowego,  Mistrz Świata (2014 r.) i Europy (2009 r.) Od listopada 2011 do maja 2014 kapitan reprezentacji Polski seniorów. Za wybitne osiągnięcia sportowe, otrzymał z rąk Prezydenta RP Lech Kaczyńskiego Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Grał na pozycji środkowego. Po zakończeniu świetnej kariery M. Możdżonek założył Fundację, która pomaga dzieciom i młodzieży realizować sportowe marzenia. Jej motto brzmi: „MOŻesz zmienić swoje życie i życie innych”.  Poza sportem jego wielką pasją jest łowiectwo, którym interesował się od najmłodszych lat. Aktywny myśliwy, praktyk, ceniący polowanie z podchodu. Od grudnia 2023 objął stanowisko Prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej. 

 
„W dzieciństwie dużo czasu spędziłem na wsi, na łonie natury. Cenię sobie spokój, a natura to najlepsze lekarstwo na stres. (…) Myślistwo stało się moją drugą pasją. Żeby zacząć polować trzeba poznać przyrodę i jej rytm. W czasie stażu moim zajęciem w lesie była budowa ambon, paśników, doglądanie różnych obiektów w łowisku i dokarmianie zwierząt. W myślistwie nie tylko chodzi o to, by strzelać. Chodzi o kontakt, poznanie i zrozumienie natury, dbanie o nią, pomaganie zwierzętom, nabieranie szacunku do przyrody i czerpanie przyjemności z samego przebywania w lesie i rozsądne korzystanie z jego zasobów”.

 

REMIGIUSZ WŁODARCZYK

Najbardziej utytułowany polski zawodnik na arenie światowej w konkurencjach strzelań parkurowych i wieloboju myśliwskiego. Członek Reprezentacji Narodowej. Multimedalista mistrzostw Polski w konkurencjach: Sporting, Compak Sporting, wielobój myśliwski i trap olimpijski. Czterokrotny zdobywca najwyższego wyróżnienia w strzelectwie myśliwskim – diamentowego wawrzynu. Pięciokrotny medalista mistrzostw Europy w konkurencji Combined Game shooting, indywidualny złoty medalista w strzelaniach śrutowych w Rzymie. Dwukrotny Mistrz Europy Centralnej w konkurencji Compak Sporting. Kilkunastokrotny medalista zawodów rangi Pucharu Świata w konkurencjach parkurowych, zwycięzca Pucharów Świata w Tajlandii, Singapurze, Czechach, Węgrzech, Grecji. Wicemistrz indywidualny i mistrz drużynowy Mistrzostw Azji w 2018 roku. Według rankingów Gamebore pierwszy na świecie zawodnik w konkurencji Compak Sporting. 

Prywatnie kochający mąż i ojciec Wiktorii i Seweryna. Swoją pasję zaszczepił w córce, która dzielnie idąc w jego ślady, mimo młodego wieku ma na swoim koncie liczne strzeleckie osiągnięcia. Jak sam twierdzi: „Złoto na Mistrzostwach Europy w Rzymie, w których startowało 80 zawodników z 11 krajów, zawdzięczam mojej rodzinie, a zwłaszcza ich wsparciu i cierpliwości, jaką wykazują dla mojej pasji”.

 

TOMASZ MALIŃSKI

Wielokrotny Mistrz Polski i dwukrotny mistrz Europy w wabieniu jeleni. Profesjonalista w dziedzinie, którą w Polsce zajmuje się niewiele osób. T. Maliński uważa, że tak naprawdę na przestrzeni tych lat największą radość i satysfakcję dają nie zdobyte tytuły, czy zgromadzone trofea, lecz możliwość dzielenia się swoją pasją z innymi ludźmi. Dlatego swoją blisko dwudziestoletnią wiedzę i intensywną pracę nad jej zgłębianiem postanowił wykorzystać, dzieląc się spostrzeżeniami i doświadczeniem jako instruktor kursów Szlachetnej Sztuki Wabienia Jeleni. Współzałożyciel Stowarzyszenia, a zarazem członek polskiego Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „POLANO”, zaliczającego się do czołowych zespołów myśliwskich w Polsce, grających muzykę na rogach Pless i Par Force.
Pasja i zamiłowanie do natury sprawiły, że Tomasz Maliński zawodowo zajmuje się leśnictwem.
Niesamowita cierpliwość pozwala mu na wielogodzinne obserwacje i podpatrywanie zwyczajów jeleni, co ma wpływ na udoskonalanie naśladowania głosów tych zwierząt. 

„Moja przygoda z łowiectwem rozpoczęła się, gdy miałem kilkanaście lat. Uczestniczyłem wtedy, jako naganiacz w polowaniu zbiorowym oraz jako towarzysz podczas polowań indywidualnych. Wtedy zdecydowałem, że zostanę leśnikiem. W czasie nauki w technikum zrodziła się pasja do wabienia jeleni”.

 

JOANNA SZALIŃSKA

Członkini Zarządu Koła Łowieckiego „Darz Bór” Jelenia Góra. Dumna Diana i promotorka łowiectwa wśród kobiet. Zamiłowanie do polowań skłoniło ją do założenia Klubu Dian przy Okręgowym PZŁ w Jeleniej Górze, skąd wraz z innymi Dianami udają się na polowanie i wspólnie przeżywają emocje i piękno przyrody.  Jest członkinią reprezentacji strzeleckiej Dian Zarządu Okręgowego w Jeleniej Górze. Wielka pasja do łowiectwa idzie u niej w parze do aktywności na świeżym powietrzu. Zamiłowanie do myślistwa odkrył w niej ojciec, który, jak sama Joanna twierdzi, nauczył ją tym samym odkrywać przyrodę i stawać się jej częścią. Konsekwentnie kontynuuje łowieckie, rodzinne  tradycje, a na polowania wyrusza zwykle ze swoim czworonożnym przyjacielem. 

Trudno jest zrozumieć tę pasję jeżeli nie ma się kontaktu z naturą. Polować to znaczy odkrywać przyrodę, obserwować jej zwyczaje i stawać się jej częścią. Gdy ruszam do łowiska, zostawiam za sobą resztę świata i odnajduję spokój. Zaczynam dostrzegać to, czego nie widziałam, pędząc przez dzień pełen obowiązków. Bardzo to sobie cenię”. 

SANDRA BERNAL

Polska strzelczyni specjalizująca się w strzelaniu do rzutków (trap). Strzelectwem zainteresowała się już w młodym wieku. Medalistka mistrzostw Europy juniorów. Początkowo uprawiała taekwondo. W tej drugiej dyscyplinie sportu reprezentowała barwy LUKS Hansy Chrząstawa Wielka, w 2015 powołano ją do kadry narodowej. Została wicemistrzynią Europy juniorów w konkurencji trap mix. Jej największymi indywidualnymi sukcesami seniorskimi w trapie było zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w 2020 w Nikozji i drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w 2021 w Nowym Delhi. Sandra Bernal jest też pierwszą Polką w historii, która została liderką światowego rankingu w trapie. Jedną z pasji Olimpijki z Tokio jest myślistwo, któremu poświęca swój wolny czas pomiędzy studiami a sportem. Zamiłowanie do natury zawdzięcza swojemu ojcu, który kiedyś zabierał ją jako obserwatorkę na polowania. 

 

PRZEMYSŁAW DYTKOWSKI

Swoje treningi rozpoczął już od 12 roku życia. Trenuje swoje ulubione dyscypliny strzelectwa śrutowego – Compak Sporting, Sporting i Universal Trench. W ciągu 9 lat zdobył 11 razy tytuł Mistrza Polski w kategorii Junior i 4 razy kończył sezon strzelecki sklasyfikowany na pierwszym miejscu w Światowym Rankingu FITASC w dyscyplinie Compak Sporting w kategorii Junior.  Dodatkowo przez te lata zdobył jedno Vicemistrzostwo Polski i jedno drugie Vicemistrzostwo Polski w kategorii Open, a w tym roku drużynowe Mistrzostwo Polski w Compaku.  Aktywnie bierze udział w zawodach organizowanych przez federacje FITASC na całym Świecie, dzięki czemu na swoim koncie zawodniczym posiada Mistrzostwo kontynentu Afrykańskiego w dyscyplinach Compak Sporting i Sporting, a także Vicemistrzostwo Azji w tych samych dyscyplinach. 

 

MARCIN BOBOLA

Wybitny myśliwy, wabiarz, kynolog. Swoje liczne pasje łowieckie łączy z zamiłowaniem do podróżowania. W rozwijaniu kynologicznych zainteresowań pomaga mu kompan polowań, jego czworonożny przyjaciel. Realizując swoje pasje, przemierzył pół świata, a drugie pół ma zamiar odwiedzić w najbliższym czasie. Amator ekstremalnych przygód i wszelkich uroków natury. Z zawodu prokurator, który swoją wiedzą i konsekwentnością nie raz staną na straży praworządności. Marcin Bobola to bez wątpienia człowiek wielu talentów, które sukcesywnie pielęgnuje, biorąc udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Charyzma i energiczność sprawiają, że jest on osobą która z wielką przyjemnością przekazuje zdobyte doświadczenia.
Jego pasja do łowiectwa oraz wabienia zwierzyny idzie w parze z zamiłowaniem do przyrody i przebywania na otwartych przestrzeniach.

 

TADEUSZ MIRCZEWSKI

Tadeusz Mirczewski to postać powszechnie znana w środowisku myśliwskim. Pasjonat łowiectwa, wędkarstwa i szeroko pojętej przyrody. Wielbiciel kuchni opartej na dziczyźnie. Wydawca w Wydawnictwie Mirczumet. Autor książek i filmów dokumentalnych poświęconych nie tyle samym polowaniom, co ludziom, którzy ogarnięci są prawdziwą pasją i tworzą łowiectwo. To także twórca kanałów „Spotkałem Myśliwych” oraz „Natura jakiej nie znacie” w serwisie YouTube, gdzie pokazuje piękną stronę polskiego łowiectwa.

© Tagart. All Rights Reserved
e-commerce platform by